Ana Sayfa EMLAK 17 Kasım 2017 179 Görüntüleme

Tuzla’da güncel gayrimenkul fiyatları!

Tuzla’da güncel gayrimenkul fiyatları!

 

İstanbul’un en güneyinde bulunan Tuzla’da güncel gayrimenkul fiyatları değişkenlik gösteriyor. Türkiye’nin en büyük tersaneler bölgesine de ev sahipliği yapan ilçe, doğası ve sahili ile birçok farklı konut projesi tarafından da değerlendiriliyor. 13 km’lik kıyı şeridi, artan ulaşım imkanları, şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak konumu ile de beğenilen ilçe, özellikle yatırım için ön plana çıkan merkezler arasında yer alıyor.

Tuzla’ya ulaşım olanakları

Tuzla’dan İstanbul’un merkezi yerlerine ulaşım için birçok alternatif bulunuyor. İETT ya da Özel Halk otobüsleriyle Kadıköy, Bostancı gibi merkezlere kolayca ulaşılabiliyor. Marmaray kapsamında yenilen demiryolu ile de Pendik, Kartal, Maltepe, İdealtepe gibi merkezler üzerinden Kadıköy’e gidilebiliyor.

Özellikle trafikten bunalan ve daha konforlu bir toplu taşıma aracı kullanmak isteyen için demiryolu bir alternatif olarak ön plana çıkıyor. Yıl içinde değişen deniz otobüsü seferleri ile hem Bostancı’ya hem de Yalova’ya yolculuk yapılabiliyor. Tüm bu ulaşım imkanları Tuzla’da güncel gayrimenkul fiyatlandırmalarında büyük rol oynuyor.

Tuzla’da güncel gayrimenkul fiyatları ve amortisman bedelleri

1992 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Pendik’ten ayrılan Tuzla’da güncel gayrimenkul fiyatları yapılan son yatırımlar sonrasında artış gösteriyor. İlçe içerisinde yer alan üniversiteler ve önemli liseler de emlak sektörünü etkiliyor. Tuzla’da satılık 1+1 daireler 125.000 TL’den başlayan fiyatlarla alınabiliyor. Bu dairelerin en az 575 TL’den kiraya verildiği düşünüldüğünde ilçenin amortisman süresi yaklaşık 21 yıl olarak hesaplanıyor.

Ancak ilçeye yapılan yatırımlar ve gelişen ulaşım şartları nedeniyle yapılan yatırımların beklenen süre öncesinde de fazlasıyla değer kazanabiliyor. İlçe içerisinde yer alan 2+1 satılık daireler en düşük 145.000 TL’den satışa sunuluyor. Ancak evlerin ulaşım yollarına yakınlığı, denize olan konumları ve binaların sağladığı ek özellikler nedeniyle bu fiyatlar 340.000.000 TL’ye kadar yükselebiliyor. 3+1 satılık daire fiyatları ise 175.000 TL ile 1.050.000 TL arasında değişiyor.

Tuzla’da kiralık daire fiyatları

İlçe içerisinde yer alan üniversiteler nedeni ile özellikle öğrenciler tarafından tercih edilen 1+1 kiralık daire fiyatları 575 TL’den başlarken bu fiyatlar binaların sunduğu akıllı özellikler, havuz, sauna gibi ekstra imkanlar, ulaşım yollarına yakınlık ve denize olan mesafeye göre 1.750 TL’ye kadar çıkıyor. Aynı şekilde 2+1 daire kiraları 600 TL ile 2.500 TL arasında değişiyor.

Eşyalı 2+1 daire fiyatları ise 2.500 TL’den başlıyor. 3+1 kiralık daire fiyatları ise 800 TL ile 3.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor. İlçe içerisinde 4+1 daireler  en az 1.500 TL’den kiralanabiliyor. Tuzla’da özellikle tercih edilen kiralık villa fiyatları 2.500 TL’den başlıyor. Villa’nın bahçe büyüklüğü, denize uzaklığı, site hizmeti, havuz gibi özelliklerine göre bu fiyatlar 10.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. (Milliyetemlak)


Firma Logosu


Tema Tasarım | Osgaka.com