Gürmel GYO
Ana Sayfa TOKİ 15 Ağustos 2017 185 Görüntüleme

TOKİ Çankırı İnançköy 571 konutun sözleşmeleri bu gün imzalanmaya başlıyor!

Gürmel GYO
TOKİ Çankırı İnançköy 571 konutun sözleşmeleri bu gün imzalanmaya başlıyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Bakanlığı (TOKİ) tarafından Çankırı Merkez İnançköy 571 Konut Projesi kapsamında alt gelir grubu için üretilen 363 konut ve 3+1 planında 208 adet konutun sözleşmeleri bu gün imzalanmaya başlıyor.

SÖZLEŞME AŞAMASINDA İBRAZ EDİLECEK BELGELER:
1. Çankırı ili nüfusuna kayıtlı olanların kimlik ibrazı yeterlidir. Çankırı ili nüfusuna kayıtlı olmayanlar için Nüfus Müdürlüklerinden alınacak son 1 (bir) yıldır Çankırı ilinde ikamet ettiğini gösterir belge.
2. (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların Çankırı ili nüfusuna kayıtlı olanların kimlik ibrazı yeterlidir. Çankırı ili nüfusuna kayıtlı olmayanlar için Nüfus Müdürlüklerinden alınacak son 3 (üç) yıldır Çankırı ilinde ikamet ettiğini gösterir belge.
3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200.-₺ olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, Başvuru sahibi evli ise kendisi ve eşinin ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belge (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumundan çalıştığına dair alınan belge ile maaş bordroları vb.) Başvuru sahibi veya eşi çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belge Belge getirmeyenlerin hakları iptal edilecektir. Gerekli görüldüğünde ek belge istenebilecektir.

Sözleşme imzalama işlemleri sırasında evrak getirmeyen, Sözleşme imzalamayan, peşinatını yatırmayan, banka komisyonu ödemeyen ve ayrıca KDV yatırmayan hak sahiplerinin konut alma hakları iptal edilecektir. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek ödenen peşinat ve taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecektir.

ASİL HAK SAHİPLERİ SÖZLEŞME İMZALAMA TARİHLERİ:
Asil hak sahipleri 14 Ağustos–08 Eylül 2017 tarihleri arasında sözleşme imzalama işlemlerini Türkiye Halk Bankası A.Ş. Çankırı şubesinde gerçekleştireceklerdir. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabileceklerdir.

YEDEK HAK SAHİPLERİ SÖZLEŞME İMZALAMA TARİHLERİ:
Asil hak sahipleri sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra kalan konutlar için yedek hak sahipleri kura sıralamasına göre 18-29/Eylül/ 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş. Çankırı şubesinde sözleşme imzalayacaktır.

ŞEHİT AİLELERİ, HARP VE VAZİFE MALULLERi İLE DUL VE YETİMLERİ KATEGORİSİ SÖZLEŞME İMZALAMA İŞLEMLERİ;
a) 14 Ağustos–08 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş. Çankırı Şubesi’nde “Konut Tahsis Belgesi”ni imzalayacaklardır. “Konut Tahsis Belgesi”, Hak Sahipliği Belgesi ve kişisel bilgiler ile birlikte kredi başvuruları Türkiye Halk Bankası A.Ş. Çankırı Şubesi tarafından T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Bireysel Krediler Daire Başkanlığı’na iletilecektir.
b) T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından İdareden talep edilen kredi tutarları konut satışına aracılık eden Banka şubesinde hak sahipleri adına açılan hesaba aktarılması için İdare tarafından talimat verilir. Aktarılacak olan kredi tutarı konut bedelinden mahsup edilir, bakiye borç kalması durumunda Gayrimenkul Satış Sözleşmesi hükümleri uygulanır. Ancak, belirlenen konutun bedelinin kredi tutarından düşük olması durumunda; satış bedeli dışında kalan masraflar ve vergiler dikkate alınarak kredi ödemesi yapılır ve bu miktar kredi tutarını geçemez.
c) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kredilerinin Türkiye Halk Bankası A.Ş. Çankırı Şubesi’ne aktarımı yapıldıktan sonra sözleşme imzalama işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

TOKİ Çankırı İnançköy alt gelir satış duyurusu için Anlık Medya Emlak Konut Haberleri

TOKİ Çankırı İnançköy satndart konut satış duyurusu için Anlık Medya Emlak Konut Haberleri

Hilal MİSİRLİ / Emlaksayfası.com.tr

KAYNAK

Gürmel GYO
Tema Tasarım | Osgaka.com
İLETİŞİM ADRESİMİZ
MECİDİYEKÖY MAHALLESİ ŞEHİT ER CİHAN NAMLI CADDESİ NO 32 MECİDİYEKÖY ŞİŞLİ
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
MESAJINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ GÜRMEL GYO 0532 683 63 04